Ako si odmeriaš hlavu

  1. Použij krejčovský metr a změř si svůj obvod hlavy ve výši přibližně 2cm nad obočím.
  2. Pokud nemáš krejčovský metr, jednoduše použij šňůrku. Na šňůrce si přichyť bod, který označuje obvod hlavy. Pak ji vyrovnej na stole a změř délku pomocí pravítka.
  3. Pokud kupuješ přilbu jako dárek, jednoduše změř vnitřní obvod přilby. Popřípadě zkus pohlídat štítek nebo nálepku uvnitř přilby. Při velikosti bývá zpravidla uveden interval velikostí v centimetrech pro jaké je přilba vhodná. Výběr nové přilby pak již snadno přizpůsobíš těmto hodnotám.
  4. Nakonec naměřenou hodnotu porovnej s hodnotou v centimetrech, které jsou uvedeny u velikosti přilby a vyber si tu správnou velikost. Pokud to je možné, snažíme se při přilbách a čepici vždy uvádět i obvod v centimetrech. Obecně platí, že pokud máš menší hlavu sedne ti velikost v intervalu přibližně mezi 54-58cm. Sportovci s větší hlavou nosí zpravidla přilbu, která je určena přibližně pro velikosti hlavy 59-61cm. Taková situace nastává v případě, že výrobce z dané přilby nabízí na výběr dvě různé skořápky. Jiná situace nastane, že jsou v rámci značky na výběr 3 různé skořepiny helmy. Velikosti se v pár centimetrech samozřejmě mezi značkami často liší. Proto je pro každou velikost udáváme zvlášť.