Desky

Desky

Desky na freestyle koloběžku se liší hlavně tvarem a rozměry. Materiál, ze kterého jsou desky vyrobeny je hliník ale občas se vyskytne i ocel. Desky většinou nespadají do kompatibility jednotlivých dílů, takže deska je téměř univerzální součástka. Třeba si však dát pozor na maximální rozměr kolečka a také, zda je deska přizpůsobena na integrované hlavové složení (headset).Existují dvě primární rozdělení desek, skateparkové a streetové.

Skateparkové desky jsou kompaktní a lehké. Často se pohybují v šířce do 5 palců a mohou mít různé výřezy po celém těle desky. Jejich konstrukce je přizpůsobena skateparkovému prostředí a rampám. Většinou se na nich nacházejí flex brzdy, což znamená, že jsou ohebné, většinou vyrobeny z nylonu nebo tenkého hliníku. Kompatibilita kolečka se většinou pohybuje mezi průměrem 100mm – 120mm a šířkou 24mm.

Streetové desky jsou naopak odolné a težké. Šířka je obvykle 5.5 palce a více. Typicky mají hranatý tvar, který přispívá lepší stabilitě a kontrole na railech. U takových velkých desek je také velký prostor pro nohy, což je praktické při těžkých dopadech a skocích ze schodů. Streetové desky mívají často fender (blatník) a dokážou vejít téměř všechny rozměry kolečka.

Prey Deck Tomorrow 6.7 x 23.5 INCH
Aztek Hydra Deck
Aztek Europa Deck 7"x23"
Aztek Corsa Deck