Řídítka na freestyle koloběžku

Řídítka na freestyle koloběžku

Řídítka na freestyle koloběžky se odlišují svým tvarem, materiálem, kompatibilitou s vidlicí a rozměry.

Nejčastější tvar řídítek je Y nebo T. Každý tvar je zaměřen na jiné využití ať už ve skateparku nebo na streetu. Rozdíl ve tvaru činí například pohodlí při některých tricích, čili při barspinu si budeš moci T řídítka chytit kdekoli jednoduše ale při Y to může být obtížnější. T řídítka mohou být širší než Y, ale není to pravidlo.

Při výrobě řídítek se používá hliník, ocel nebo titan. Hliníková řídítka jsou lehká ale méně odolná, většinou používaná pro IHC kompresi a v Y tvaru. Ocelová řídítka jsou pevná, odolná ale těžká, používaná hlavně s SCS a HIC systémem. Mohou být Y i T. Titanová řídítka jsou lehká, pevná ale cenově dražší, používaná s SCS i HIC kompresí a vyskystují se v Y a T tvaru.

Co se týče kompatibility s vidlicí, je nutné dát pozor, zda jsou řídítka Standard (vnější průměr cca 32mm) nebo Oversized (vnější průměr cca 35mm). Standard řídítka využívají zejména IHC a SCS kompresi a Oversized zase HIC a SCS. To zda jsou řídítka kompatibilní s SCS nebo s klasickou objímkou ​​zjistíš tak, že se podíváš zda mají na spodním konci zářez. Pokud mají, můžeš je používat s objímkou ​​a když do nich vložíš adaptér (kovová vložka, která vyplní zářez a tím jej eliminuje) tak is SCS objímkou. Pokud naopak žádný zářez nemají, lze je použít pouze s SCS objímkou.

Při výběru ti doporučujeme vybrat si řidítka vhodná pro tvůj styl ježdění, vhodnou výšku a šířku a dbát na to, aby pasovala s ostatními komponenty na koloběžce.

Ethic Trianon T 620 Polished
Ethic Trianon T 720 Polished
Tilt Sentry Pro Scooter Bar
AO chromoly V Bar
Prey Bar Titanium Bird Oversized
Ethic Dryade V2 Alu Bars 570 Black
Ethic Dryade V2 Alu Bars 620 Black
AO chromoly T Bar
Triad Launder OS Butted chromoly Bar
Ethic Deildegast 720 Flat Black
Ethic Deildegast 670 Flat Black
Ethic Deildegast 720 Raw
Raptor OS Swagger Bar
  • -45%
Ethic Dryade V2 Alu Bars 570 Raw
Ethic Dynasty V2 620 Polished
Ethic Dryade V2 Alu Bars 670 Black