Jak to začalo


Mé jméno je Jaromír Ščepka a vztah ke sportu jsem měl už od malička. Když mi bylo 8 let, rodiče nás s bratrem přihlásili na lední hokej. Za HK Ružinov jsem hrával hokej až do svých 15 let a zde byly položeny všechny mé bruslařské základy. U hokeje to samozřejmě neskončilo a jako teenager jsem si vyzkoušel roli hokejového rozhodčího nebo také hrával florbal.

Jaro

Na kolečkových bruslích jsem jezdíval už během hraní hokeje a byl to skvělý způsob jak se pobavit nebo si zlepšit v létě kondičku. Opravdu mi ale učarovali když mi bylo 18 let a díky kamarádovi se dostal na první rychlobruslařský závod. Konal se pozdě večer v rakouském Laa an der Thaya. Na 5-kolečkových bruslích s měkkou botou jsem byl samozřejmě zkušenými závodníky poražen až o několik kol. Už tehdy jsem ale věděl, že takové závodění by mě určitě bavilo. Během první sezóny jsem ještě vyzkoušel pár lokálních závodů v okolí Bratislavy.

Začátky klubu InlineBSS
Začátky klubu InlineBSS


V následující sezóně jsem se dokonce stal členem bratislavského inline klubu BSS a celý kolotoč se roztočil. Díky skvělé partii jsem se mohl pravidelně účastnit závodů na Slovenku, v Česku, Rakousku, Polsku a v dalších zemích. Po několika letech jsem dokonce díky klubu mohl okusit trénování s mnohem profesionálněji zaměřenými bruslaři z Vídně.

preteky


První závodní úspěchy začaly přibývat a v roce 2009 jsem se díky tomu dokonce mohl zúčastnit Mistrovství Evropy v belgickém Oostende. Na konci této úspěšné sezóny jsem dokonce zvítězil v inline kategorii na košickém Maratonu Míru a to ještě po nepříjemném pádu.


V následujícím roce jsem se na prešovských závodech stal mistrem Slovenska v inline maratonu a v téže sezóně získal 2. místo na mistrovství Slovenska v inline půlmaratonu.

MSR


Moje bruslařská vášeň nakonec vyústila do e-shopu Korcule.com, který jsem začal spravovat během 4. ročníku svého vysokoškolského studia. Věděl jsem, že díky svým zkušenostem dokážu zákazníkům předat know-how, jaké nemá nikdo jiný. Tak jak pomalu přibývaly skladové zásoby, nastal i konec mého studia na vysoké škole a musel jsem se rozhodnout jak dál. Uvědomoval jsem si důležitost fyzické přítomnosti obchodu a tak jsem se rozhodl pro otevření kamenné prodejny. V srpnu 2012 tak spatřila světlo světa i fyzická podoba obchodu Korcule.com na Černyševského ulici v Bratislavě. Obchod jsem se rozhodl vybudovat na základě odborného poradenství založeného na zkušenostech, které jsem nabral během své rychlobruslařské kariéry a které jsem tímto způsobem mohl předat dalším zákazníkům. Kromě odborného poradenství jsem vždy dbal na to, aby naše nabídka obsahovala kvalitní a spolehlivé produkty. Ke kvalitním službám v obchodě od začátku přibyl i servis a tak jsme i s pomocí otce dokázali mnohým bruslařům zpříjemnit jejich sportovní zážitek.

Predajňa


Moje závodní kariéra tím ale neskončila. I když byla ovlivněna tlakem, který každý podnikatel zná, podařilo se mi i díky doplnění silniční cyklistiky do tréninkového procesu získat 2.místo na 100km bruslařských závodech v mnichovském Oberschleißheim. Dlouhé tratě se mi zalíbily a v Německu jsem své štěstí zkusil na dalších 100km kolem Lužických jezer (Lausitzer Seenland). Tentokrát jsem na 104km trati dokázal dokonce zvítězit s časem 3h 4 min a průměrnou rychlostí 34km/h. 5 hodinový vytrvalostní závod na brněnském automodromu a 2. Místo bylo už jen příjemným zpestřením úspěšné sezóny.


Věděl jsem, že k tomu, aby obchod obstál v konkurenci, bude nutné rozšířit nabídku a snažit se oslovit i další zákazníky. V roce 2015 se Korcule.com rozšířilo o českou verzi e-shopu, díky které vznikla také značka Spineo. K té později přibyla také maďarská a rumunská jazyková mutace e-shopu. Tak jako obsluhované země, rostl postupně i sortiment obchodu a Korcule.com se vyprofiloval jako obchod pokrývající více akčních sportů a kromě inline bruslí v nabídce přibyly i dvouřadé brusle, skateboardy a freestyle koloběžky.

Po osmi letech na Černyševského přišel čas prodejnu přestěhovat do větších, krásnějších a profesionálnějších prostor. S přestěhováním jsme později inovovali i e-shop, který nám do té doby sloužil celou dobu. S přechodem na nové e-shopové řešení jsme navíc rebrandovali i samotný slovenský e-shop a sjednotili tak všechny názvy pod samotné Spineo. Se psaním našeho Spineo příběhu dále nám už pomáháte i vy, naši zákazníci, kterým jsme vděční, že jsme se dostali tam kde jsme. My uděláme vše proto, abychom nadále poskytovali špičkový zákaznický servis, přispívali k rozvoji akčním sportů a zajišťovali širokou nabídku nových a kvalitních produktů.